פורטל כספים קופות גמל כספים אבודים

חיפוש באתר

הסקר החודשי - פורטל כספים

אילו קופות גמל עדיפות
 
כספים אבודים

מהם כספים אבודים?

כספים אבודים אלו כספים שנשכחו מהעובד אשר עזב את עבודתו או פוטר ונשכחו ממנו.
כספים אבודים יכולים להיות קרנות פנסיה שנשכחו, קופות גמל, קרנות השתלמות, פוליסות ביטוח וכיוצא בזה. כספים אבודים אלו ניתן לאתר באינטרנט ובנוסף גם לאתר כספים אבודים של אדם שנפטר והיורשים החוקיים מעוניינים לדעת מה עלה בגורלם או בכלל אם הם קיימים.

כיצד ניתן לאתר כספים אבודים?

דרך האינטרנט באתר של משרד האוצר ניתן להקיש מספר תעודת זהות מלא של המבקש ולענות על מספר שאלות מזהות: תאריך הוצאת תעודת הזהות שלו, האם הונפק לו דרכון ב-3 השנים האחרונות, האם יצא מהארץ ב-3 השנים האחרונות ולהקיש מהמחשב קוד המופיע על הדף.
יש לקרוא ולאשר את התקנון ולערוך את החיפוש. במידה ולא מקישים מספר תעודת זהות מלא או אחת מהתשובות אינה נכונה, מנוע החיפוש יודיע שיש שגיאה. לכל מספר תעודת זהות ישנם 5 ניסיונות לאתר כספים אבודים ולכן חשוב לדייק.
ברגע שמקישים פרטים נכונים מופיעים בתוצאות החיפוש כל הכספים האבודים עם שם החברה שחסכה אותם והטלפון שלה. למשל: בחברה לביטוח איי.די.איי נמצאה פוליסת ביטוח למקרה של מוות שאינה פעילה ולצידה מופיעה כתובת החברה, הטלפון, הפקס וכתובת האינטרנט.
המידע של משרד האוצר מאוד מפורט ועולה השאלה כיצד משרד האוצר יודע על כספים אבודים אלו?

איך יודע משרד האוצר על כספים אבודים אלו?

באתר משרד האוצר ישנו מידע על כספים אבודים אשר מגיע ממאגרי המידע של מנהלי קרנות הפנסיה או ההשתלמות או קופות הגמל או חברות הביטוח למיניהן ומשרד האוצר מצליב את המידע שזורם אליו עם מרשם האוכלוסין.
המידע הוא על חסכונות בהם לא הופקד כסף מעל לשנה לעת עתה.
בכל מקרה איתור הכספים הינו שירות הניתן בחינם. איתור כספים אבודים יכול להיות הפתעה גדולה ליורשים אשר מאתרים חסכונות של קרוב משפחה שנפטר ולא ידעו עליהם.

כספים אבודים – חלום שהתגשם!

חשוב מאוד להשתמש בכלי לאיתור כספים אבודים במשרד האוצר כדי לא להיות חשוף לגזילה וניצול של בתי השקעות המחזיקים בכספים לאחר שהאדם נפטר.
כך למשל, אדם שאביו נפטר הצליח לאתר קופת גמל של כרבע מליון שקל שבזמנו נוהלה על ידי אחד הבנקים ואחר כך עברה לניהול במקום אחר ואשר גבתה דמי ניהול גבוהים במיוחד, אך למרות זאת הקופה שנחסכה שנים היטיבה עם הבן.
יכולים להיות כספים אבודים אשר נשכחו למעלה משלושים שנה ולפתע כשהם צצים ניתן להגשים חלומות שונים, להיפטר מהמשכנתא וכיוצא בזה. בעקבות ניהול רשלני של הקופות, ריבוי הקופות, העברת הניהול מחברה לחברה אחרת, מיזוג חברות ושינויים נוספים. גם כאשר פלוני עובר דירה ולא מעדכן את כתובתו בחברה החוסכת, הנתונים אינם מעודכנים והכספים נשכחים. כמו כן, כאשר עובדים לזמן קצר והמעביד חוסך קופות וקרנות פנסיה, קשה לעקוב אחריהן והן נשכחות כשעוברים לעבודה אחרת. קורה שכספים אבודים אלו מתגלגלים ונשכחים ולכן חשוב מאוד לאתרם. .
 

תפריט ראשי

השקעות

מימון

ביטוח

לימודים

משכנתא