פורטל כספים

חיפוש באתר

הסקר החודשי - פורטל כספים

אילו קופות גמל עדיפות
 
תוכנית חסכון
תוכנית חסכון הינה תוכנית שמוצעת על ידי הבנקים, חברות הביטוח ומקום העבודה ומשמשת כקופה לצבירת הכסף אותו האדם שמעוניין לחסוך מפריש לקופה. במקום העבודה המעביד גם מפריש כסף עבור תוכנית חסכון. תוכנית חסכון יכולה להיות קרן השתלמות, פנסיה, קופת גמל, חסכון עצמאי קצר או ארוך מועד, חסכון לילדים ועוד.
תוכנית חסכון דורשת הפקדת כספים קבועה חד פעמית או על בסיס חודשי עם תשואה של ריבית קבועה או ריבית משתנה, צמוד או לא צמוד למדד או לפריים או למט"ח וכן הלאה. תלוי בצרכים של המשקיע ובמה שמתאים לו.

החשיבות של תוכנית חסכון

כאשר קורה דבר בלתי צפוי כמו: חתונה או אירוע משפחתי אחר, ניתוח פרטי, נסיעה לחו"ל לצורך חופשה, לימודים, מינוס בחשבון הבנק וכדומה, יכול להיות מאוד נחמד אם משתחררת תוכנית חסכון. השקעה לטווח ארוך או לטווח קצר בתוכנית חסכון יכולה לתת מענה לתוכניות מתוכננות או לא מתוכננות בניהול המשפחה.
תוכנית חסכון ניתן לבדוק בכל זמן ומכל מקום דרך האינטרנט ולשם כך עלינו לקבל שם משתמש וסיסמא, וכמו כן, דרך מענה טלפוני או קבלת תזרים חודשי, כלומר, תדפיס מהבנק או החברה החוסכת.
תוכנית חסכון אינה מסכנת את כספי המשקיע כמו השקעה בניירות ערך או באגרות חוב בבורסה, אך גם הרווחים נמוכים יותר במידה והמשקיע הרוויח מהשקעת כספיו בבורסה. רוב האוכלוסייה בארץ פותחת תוכנית חסכון עבור הילדים מרגע לידתם.

תוכנית חסכון לילדים

הורים רבים פותחים תוכנית חסכון לילדיהם מרגע לידתם ועד גיל 18 ומפקידים בחיסכון זה את דמי הביטוח הלאומי אשר הם מקבלים. ההפקדה בדרך כלל נעה בין 100-150 ₪ עבוד ילד אחד. תוכנית חסכון זו מבטיחה את עתיד הילדים כיוון שהיא נושאת ריבית קבועה או משתנה בהתאם לתוכנית שנבחרה.
כאשר נמשכת תוכנית החיסכון במשך שנים היא מאפשרת להורים לממן את לימודי הילדים, את הטיול אחרי הצבא או חתונתם וכדומה. הריביות בתוכניות החיסכון השונות מביאות תשואה זו או אחרת, ולכן יש לבדוק ולהשוות בין ריביות הבנקים לפני ההחלטה לפתוח תוכנית חסכון. ההפקדה הינה חודשית בדרך כלל וסכומי כסף קטנים כהפקדה מידי חודש, יהיו צעד חכם יותר שלא יסכן את חשבון הבנק.
כלומר, הוראת קבע בתשלומים של סכום קבוע להפקדה שיכול גם להיות צמוד למדד. במידה ותוכנית החיסכון הינה לאורך שנים, כך הריבית גבוהה יותר והסיכוי לרווח גדול יותר. ישנן תחנות בהן ניתן למשוך את הכסף אם צריכים אותו לפני התקופה בה מסתיימת תוכנית החיסכון. בנוסף ישנן קופות גמל בהם ניתן לחסוך לילדים ללא מיסים על התשואות. אז מה מציעים הבנקים השונים?

תוכניות חסכון לילדים אותם מציעים הבנקים וחברות הביטוח

בנק הפועלים מציע תוכנית חסכון של דן חסכן עם 1.6% ריבית ומענק חד פעמי אם התקופה היא ארוכה.
גם בנק דיסקונט מציע תוכנית חסכון עם תשואה דומה. בבנק איגוד מציעים תוכנית חסכון ל- 15 שנה של 2.05% עם יציאה לאחר 5 שנים, בבנק לאומי מציעים תוכנית חסכון עם תשואה נמוכה של 1% עד לגיל המצווה ובבנק ירושלים עוד פחות, 0.9%.
בחברת הביטוח מנורה תוכנית חסכון טופקידס מציעה השקעה סולידית או באמצעות מניות וכמו כן גם חברת מנורה עם תוכנית חסכון קשת. כאמור תוכניות חסכון בכלל ובעיקר עבור הילדים הן רבות ויש לערוך בירורים ולהשוות בין הריביות השונות.
 

תפריט ראשי

השקעות

מימון

ביטוח

לימודים

משכנתא