חיפוש באתר

הסקר החודשי - פורטל כספים

אילו קופות גמל עדיפות
 
ביטוח מקיף

על מנת להגן על ההשקעה אותה השקעתם ברכישתו של כלי רכב לרבות מכוניות, אופנועים או כל כלי רכב אחר, כדאי בהחלט שתהיה ברשותכם פוליסת ביטוח מקיף עבור כלי הרכב, בייחוד אם מדובר בכלי רכב חדש ויקר. להבדיל מפוליסת ביטוח חובה, הרי שפוליסת ביטוח מקיף, כמו גם פוליסת ביטוח צד ג', אינה פוליסה אשר מחייבת את בעל הרכב בקיומה, ואין חובה לרכוש אותה.

למה לרכוש פוליסת ביטוח מקיף?

חשוב לציין שפוליסות ביטוח מקיף אינן מתאימות לכל סוגי הרכבים, שכן פעמים רבות גובה עלות הפוליסה עולה על עלות הרכב, או שאינה משתלמת לפרק זמן של למעלה משנה. יחד עם זאת, מי שברשותו רכב חדש יחסית, שערכו גבוה יותר מערך הפרמיה של פוליסת ביטוח מקיף, הרי שמומלץ לו בחום לשקול אפשרות של רכישת פוליסת ביטוח מקיף.

 

תחומי הכיסוי של פוליסות ביטוח מקיף בישראל משתנות בין חברות ביטוח שונות, וכך גם מחירי הפוליסה שיכולים להגיע לפערים של מאות שקלים בשנה, ולכן בעת השוואת ביטוחי רכב שתעשו בטרם תרכשו את הפוליסה עבור הרכב שלכם חשוב לבדוק היטב את כל סעיפי הפוליסה, וכך גם לבצע השוואת מחירים בין הפוליסות השונות.

תחום הכיסוי של פוליסת ביטוח מקיף כולל:

  • כיסוי הוצאות תיקונים על נזק שנוצר לכלי הרכב בעקבות תאונה, וכך גם כיסוי להוצאות תיקונים של הרכב הנוסף אשר היה מעורב בתאונת הדרכים. זהו למעשה הייעוד המרכזי של ביטוח מקיף , שכן הוא מספק כיסוי להוצאה העיקרית והגדולה ביותר שיכולה להתעורר כתוצאה מתאונת דרכים
  • כיסוי על הוצאות תיקונים והענקת פיצוי במקרים בהם נגרם נזק לרכוש שלא במסגרת תאונת דרכים, כך למשל כתוצאה מאסון טבע או שריפה, וכך גם מספק כיסוי עבור מקרים של גניבת הרכב, כאשר גובה הפיצוי יהיה בהתאם לערכו של הרכב
  • כיסוי על אלמנטים ספציפיים ברכב, כך למשל ביטוח שמשות וביטוח רדיו

זכרו, אתם יכולים לרכוש פוליסת ביטוח מקיף ופוליסת ביטוח חובה משתי חברות ביטוח שונות, ואין חובה שכל מרכיבי הביטוח של ביטוח הרכב שלכם יהיו מאותה חברת הביטוח. מפאת הפערים הרבים אשר קיימים בין פוליסות ביטוח מקיף שונות הן ברמת סעיפי הכיסוי של הפוליסה והן ברמת העלויות שלה, בחברות הביטוח השונות, הרי שתהליך ה "שופינג" וההשוואה בין ההצעות השונות אשר קיימות בשוק עבורכם ,מקבל חשיבות די גבוהה בתהליך קבלת ההחלטות.

במהלך חיפוש אחר חברת הביטוח המתאימה עבורכם הקפידו לבדוק מה הוא איכות השירות אותו חברת הביטוח מספקת לכם, כמו כן, בדקו את טיב השירותים המשלימים אותם אתם מקבלים במסגרת פוליסת ביטוח מקיף כמו זמן הגעתו הממוצעת של גרר, שעות פעילות מחלקת שירות הלקוחות, טיב הטיפול אותו תקבלו מחברת הביטוח וכן הלאה. 

תפריט ראשי

השקעות

מימון

ביטוח

לימודים

משכנתא