פורטל כספים ביטוח חיים כל העובדות שצריך לדעת על ביטוח החיים למשכנתא

חיפוש באתר

הסקר החודשי - פורטל כספים

אילו קופות גמל עדיפות
 
כל העובדות שצריך לדעת על ביטוח החיים למשכנתא
אין ספק שלקנות דירה זה אחד מהרגעים המרגשים בחייו של האדם, כי לרוב האנשים לא מזדמן לקנות דירה כל יום וגם לא כל שנה.
למען האמת, הרבה מהאוכלוסייה בישראל קונה רק דירה אחת בחיים, מה שהופך את כל האירוע לאירוע גדול ומשמעותי.
עוד דבר שהופך את קניית הדירה לדבר כל כך גדול ומשמעותי, זה כמובן עלות העניין, וזה לא סוד שרוב האנשים צריכים לקחת משכנתא מהבנק ולפרוס אותה על פני שנים רבות של החזרים. בימינו קיים דבר שנקרא ביטוח משכנתא, ומדובר על חוק של ממש, כיון שאי אפשר לקחת משכנתא ללא ביטוח. ביטוח המשכנתא מחולק לביטוח חיים ולביטוח מבנה, ובמאמר זה נעסוק בנושא של ביטוח חיים למשכנתא, בחשיבות שלו ובמחירים השונים שלו.

למה צריך ביטוח חיים למשכנתא?

ביטוח חיים למשכנתא זה למעשה הביטוח שידאג להחזיר לבנק את הכסף שלווה האדם שהלך לעולמו לפני שהוא הספיק להחזיר את כל החובות שלו.
המוות יכול להיות מסיבות כאלה ואחרות, כלומר או מסיבות טבעיות או מסיבות של תאונה או גורמים אחרים, ובכל מקרה חברת הביטוח תהייה זו שתשלם את יתר החזרי המשכנתא לבנק.
יש לציין כאן שבמידה ומדובר על מוות כתוצאה מהתאבדות ובמידה וזה קורה לאחד מלווי המשכנתא בשנה הראשונה של ביטוח החיים למשכנתא, הרי שחברת הביטוח פתורה מתשלום החוב.

מדוע חשוב לעשות ביטוח כזה?

ביטוח חיים למשכנתא זה ביטוח חשוב ביותר, וזאת למרות שאיש מאיתנו לא חושב על מוות כאשר הוא קונה דירה. העניין הוא, שבמידה ולא היה קיים ביטוח חיים למשכנתא, לא רק שבני המשפחה הנותרים היו צריכים לשאת את האובדן של בן משפחה קרוב ויקר ואת האובדן של ההכנסה אלו, אלא גם את החובות שהוא השאיר אחריו.
כדי לא להיכנס למצב כלכלי קשה כתוצאה ממוות, צריך שיהיה ביטוח חיים למשכנתא, כיוון שזה הדבר היחיד שיכול לדאוג לכך שלפחות מבחינה כלכלית המשפחה תשמור על רמת החיים שהייתה לה.
בנוסף לכך, במידה ואחרי שחברת הביטוח בה עשה הלווה בזמנו ביטוח חיים למשכנתא החזירה את כל התשלומים שנותרו ועוד נשאר עודף מהביטוח שנעשה בזמנו, הרי שהשאירים של המבוטח יקבלו את היתרה.

גובה הפרמיה

כמו שניתן לראות בביטוחים אחרים, גם כאשר מדובר על ביטוח משכנתא יש כמה וכמה גורמים שיכולים להשפיע על גובה הפרמיה.
בין יתר הגורמים אפשר לראות שגם כאן מין המבוטח והגיל שלו משחקים תפקיד ראשי. בנוסף לכך, העיסוק של המבוטח, המצב הבריאותי שלו, השאלה האם הוא מעשן וכמה – כל אלה הם גורמים שישפיעו על גובה הפרמיה ולכן יש לקחת זאת בחשבון.
חשוב לעשות השוואת בין ביטוחים שונים שאפשר לעשות כיוון שחבל לשלם על ביטוח חיים כזה מחירים שהם יותר מידי גבוהים.
 

תפריט ראשי

השקעות

מימון

ביטוח

לימודים

משכנתא