פורטל כספים משכנתאות משכנתאות או לא להיות

חיפוש באתר

הסקר החודשי - פורטל כספים

אילו קופות גמל עדיפות
 
משכנתאות או לא להיות

השלב של חיפוש משכנתאות הוא שלב מורכב בחיים. מצד אחד, הוא מסמן את הצעד הגדול של רכישת הדירה או הבית, ומהווה מאורע משמח בעיקר עבור זוגות צעירים בתחילת דרכם המשותפת. אך מצד שני מדובר בצעד כלכלי בעל השלכות מרחיקות לכל החיים שמשפיע בצורה רחבה על כל ההתנהלות הפיננסית של בני המשפחה ועל איכות חייהם. אם אתם מתעניינים במסלולי משכנתאות שונים ומעוניינים להגיע מוכנים אל הדירה החדשה, קראו את המאמר הבא.

משכנתאות - כל היתרונות של הלוואה גדולה

משכנתאות הן למעשה הלוואת גדולות. על פי רוב ניתנות משכנתאות לצורך רכישה של דירה או נכס מקרקעין אחר אך יש גם משכנתאות לטובת הוצאות רחבות אחרות כמו שיפוץ של דירה, בנייה של בית, הרחבה, או למטרות אחרות לחלוטין כמו מימון לימודים, חתונה, רכישת דירה ועוד. בדרך כלל בוחרים מי שמעוניינים ברכישת נכס, בנטילת משכנתאות משום שהן מהוות את האופציה הנוחה והבטוחה לרכישה גדולה כל כך. הבנקים מצידם, מציעים משכנתאות כאשר הדירה עצמה מהווה כבטוחה עבור הבנקים. כאשר אתם מתלבטים בין משכנתאות שונות, חשוב לקבל הצעות ממספר בנקים במקביל, לא רק על מנת להעמיק את הידע שלכם בתחום ולקבל החלטה מבוססת יותר, אלא גם על מנת לשפר את התנאים ואת ההטבות על ידי יצירת תחרות משכנתאות משלכם, בין הצעות שונות. כך או כך, חשוב לחתום על משכנתאות רק לאחר הבנה מלאה של כלל האפשרויות שעומדות לרשותכם, והכרה מציאותית בצרכים שלכם וביכולות הכלכליות שלכם הן כיום והן בעתיד. רק כך תוכלו להבטיח לעצמכם משכנתאות שמתאימות לכיס שלכם ולאיכות החיים המבוקשת שלכם.

אילו סוגי משכנתאות ישנן?

ישנם סוגים רבים של משכנתאות המוצעות על ידי הבנקים, כאשר ניתן בצורה גסה לחלק משכנתאות לשלוש קבוצות. ישנן משכנתאות הצמודות למדד המחירים לצרכן, ישנן משכנתאות שקליות שאינן צמודות, וישנן משכנתאות הצמודות למטבח חוץ על בסיס ריבית הליבור. בקבוצה הראשונה, כאשר משכנתאות צמודות למדד המחירים לצרכן, ישנה אפשרות לריבית קבועה או משתנה, כאשר ההחלטה על כך מתבצעת בעת החתימה על משכנתאות ובאותו מועד מתבצע החישוב. לכל אחד מהסוגים ישנם המאפיינים, היתרונות והחסרונות שלו. כאשר מדובר בהלוואות שאינן צמודות שקליות, אלו הן משכנתאות לשלושים שנה, שמבוססות על ריבית פריים ומוחזרות בכל חודש בהחזרי קרן וריבית. ישנן משכנתאות הצמודות למט"ח ומשתנות בכל 3 חודשים, כאשר על פי רוב יש גבול תחתון לתשלום חודשי. סוג נוסף של משכנתאות נקרא בלון, והוא נועד לתקופה של מקסימום 10 שנים. במהלך התקופה הזו, משלמים תשלום חודשי של ריבית בלבד, ובסיומה של התקופה הקרן מוחזרת. בנוסף ישנן משכנתאות גישור המיועדות לפרק זמן מוגבל עד שנתיים, שבמהלכן משולם החזר חודשי של ריבית ובסיום התקופה הקרן מוחזרת.

 

תפריט ראשי

השקעות

מימון

ביטוח

לימודים

משכנתא