פורטל כספים משכנתאות מחשבון משכנתא

חיפוש באתר

הסקר החודשי - פורטל כספים

אילו קופות גמל עדיפות
 
מחשבון משכנתא

מחשבון משכנתא הוא כלי אינטרנטי נפוץ, אשר נועד לעזור בחישוב מסלולי משכנתא שונים מבחינת המספרים שעומדים מאחורי המשכנתא עצמה. מחשבון משכנתא עוזר לאנשים שבודקים לקיחת משכנתא עבור בית או דירה חדשים, לחשב את המסלול המוצע להם, ולעשות החלטה נבונה, לאחר שחקרו את ההיבטים הכספיים של ההצעה שקיבלו מהבנק.

מחשבון משכנתא הוא גם כלי יעיל למי שכבר יש לו משכנתא, והוא התחיל לשלם את ההחזרים עליה. אפשר לבדוק את כדאיות המסלול הקיים. כמו כן, הכלי עוזר לקביעת סכום של ביטוח משכנתא וכמה לשלם על דבר חשוב זה.

מחשבון משכנתא ומה ניתן לחשב בעזרתו

באמצעות ביצוע החישוב האינטרנטי ניתן לפרק את המידע הכלכלי של הצעת המשכנתא, ולהבין יותר לעומק את הנושא. הנתונים שניתן לחשב באמצעות מחשבון משכנתא הם:

  • אפשר ללמוד על גובה הריבית לאורך זמן
  • כיצד עליית מדד תשפיע על ההחזר החודשי
  • הוצאות נוספות שקשורות למשכנתא
  • גובה ההחזר החודשי
  • סכום ההלוואה הכללי
  • זמן ההחזר לפי נתונים ספציפיים

מחשבון משכנתא עוזר לנוטלי המשכנתא להבין טוב יותר מה יהיה בעתיד מבחינת הנתונים הכלכליים שקשורים למשכנתא שלקחו, ובכך להתכונן ולדעת האם המסלול שהוצע להם כדאי או לא.

כיצד משתמשים במחשבון משכנתא ?

כדי לקבל את כל התשובות והנתונים הרלבנטיים למשכנתא שמוצעת לכם, תצטרכו למלא כמה נתונים ופרמטרים בתוך מחשבון משכנתא באתר האינטרנט שבחרתם. ישנם פרטים רבים שניתן להזין, ושיכולים להיות רלבנטיים, בהתאם לסוג המחשבון שבחרתם, וכמובן בהתאם לסוג מסלול המשכנתא. חשוב להיות כמה שיותר מדויקים בנתונים המוזנים אל תוך מחשבון משכנתא, כדי לקבל תמונה אמיתית ומדויקת ככל האפשר. חשוב גם "לשחק" עם הנתונים במחשבון, וכך אפשר לגלות שינויים או דברים שיהפכו את המסלול לזול או כדאי יותר עבורכם. לפעמים שינוי קטן בנתון כלשהו יכול להיות שווה הרבה כסף לאורך שנות החזר ההלוואה.

הנתונים הנפוצים אותם צריך להזין למחשבון הם: סכום ההלוואה הכללי, תקופת ההחזר בשנים או חודשים, התשלום החודשי אותו אתם רוצים לשלם או שהוצע לכם לשלם, הריבית וכו'. יש משכנתא צמודה לריבית הפריים או בריבית קבועה ומכאן השוני. עליה או ירידה שנתית צפויה במדד שהמשכנתא צמודה אליו.

מחשבון משכנתא הוא כלי יעיל, שעוזר מאוד להבין את כדאיות מסלול המשכנתא שלכם. בכל מקרה חשוב ביותר להבין את הנתונים וכמובן לדאוג לעניין ביטוח משכנתא למקרה שלא תוכלו לעמוד בהחזרים מכל סיבה.

מחשבון משכנתא
 

תפריט ראשי

השקעות

מימון

ביטוח

לימודים

משכנתא